SVISV

Podniková praxe 4. ročníku

Podniková praxe studentů 4.ročníku oboru Vinohradnictví a Agropodnikání

Podniková praxe patří na naší škole mezi jednu z forem, jak získat spoustu nových zkušeností v oboru. Žáci mají možnost vlastního výběru podniku, kde tuto praxi absolvují.

U oboru Agropodnikání jde o podniky zaměřené na ubytovací a stravovací služby, popř. agroturistiku, která k LVA určitě patří a má co nabídnout. Příkladem může být Besední dům ve Valticích, Hotel Hubertus, Boutique Hotel Tanzberg, Vins s.r.o., apod.

U oboru Vinohradnictví se jednalo především o Vinařství Josef Dufek, Vican, Ludwig, Vaďura, Vl. Tetur, Tibor Zapletal, Machovec, Mádl, Binder, Nové vinařství, Chateau Valtice...atd.

V tomto podzimním termínu bylo náplní praxe především zpracování hroznů – lisování, ošetření rmutu i odkalování. Potěšením je určitě skutečnost, že téměř ve všech zmiňovaných vinařstvích našli své uplatnění naši absolventi. Jedním z takových bylo i Vinařství Josef Dufek ve Svatobořicích – Mistříně, kde jsem se při kontrolách našich studentů setkal najednou se třemi absolventy – Zbyňkem Náplavou, Martinem Škápíkem a Ondrou Presem (viz.foto č.1). Dalším takovým místem bylo i Vinařství Garčic v Pavlově a rodinné vinařství Vican v Bulharech, kde působí další absolvent Michal Homola. Zde se mohli naši žáci setkat i s technologií výroby vín, tzv. kachetinskou metodou v keramických nádobách – kvevri. Jde o tradiční gruzínský způsob výroby vína ( viz.foto č.3 ).

Všem, kteří umožňují tuto praxi našim žákům vykonávat, patří velký dík! Takovéto podniky mají pro naše studenty velký význam především pro osvojení dovedností a aplikování teorie v praxi. Dík za trpělivost i ochotu předávat nové informace, které zúročí nejen u maturity, ale hlavně ve svém profesním životě.

Ing. Jícha Mir.

 

PodPraxe1

PodPraxe2

PodPraxe3