SVISV

Zahraniční praxe

Zahraniční praxe studentů

Jednou z možností, jak si rozšířit obzor v oboru vinařství a vinohradnictví, je i spolupráce naší školy s těmi v zahraničí.

K nim patří i Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska v Modre na Slovensku.

Stalo se již tradicí, že si recipročně vyměňujeme studenty právě v období sklizně a zpracování hroznů.

Jinak tomu nebylo ani letos, kdy žáci 3.ročníku oboru Vinohradnictví – Václav Adámek a Miloš Bártík a učebního oboru Zahradník - Aleš Hejátko, vyjeli v termínu 2. – 7.10.2016 na zahraniční praxi. Jmenovaní žáci zde absolvovali práce spojené se sklizní a lisováním hroznů, úpravy moštu po vylisování, filtrací apod. Mimo to měli možnost zavítat i do okolních vinařských podniků v rámci exkurze. Jedním z nich byla i firma Elesko se 110 ha vinic.

ZP1

ZP2

ZP3

ZP4

V tomto období jsme měli i my, ve Valticích, tři žáky 3.ročníku z výše jmenované školy. Během jednoho týdne měli možnost projít většinu našich středisek - od školního sklepa Venerie, pálenice-lihovaru až po agrolaboratoř. Zde si mohli vyzkoušet i základní rozbory moštu a senzorické hodnocení. V pátek navštívili v rámci exkurze i Vinné sklepy Valtice a Salon vín ČR, kde ochutnali a zhodnotili i nejlepší vína – a nemohl chybět ani Šampion – Merlot 2012 z Vinných sklepů Valtice a Veltlínské zelené 2014 z Vinařství Volařík.

Ing.Jícha Miroslav

 

ZP5

ZP6

ZP7ZP8