• 01
 • 04
 • 02
 • 03

Rapper Neny

Neny1
Neny2
Neny3
Neny6

Svůj životní příběh, který byl velmi klikatý, nám a osmým a devátým ročníkům ZŠ, přišel povyprávět známý rapper Neny ve čtvrtek 7.3. do prostor Centra Excelence. Že ho neznáte? Každý fanoušek ledního hokeje ho zná, aniž by to tušil. Neny je totiž autorem známého songu Modlitba za Lužánky, což je „hymna“ brněnského hokejového týmu Kometa, který v loňském roce vyhrál extraligu.

Jeho životní příběh byl drsný, plný osudových zvratů, několika pokusů odrazit se ode dna a dostat se tam, kde je teď, prostřednictvím dělání toho, co má nejraději. Jeho životní příběh měl být motivací pro všechny zúčastněné k tomu, aby na sobě pracovali, aby se rozvíjeli a zdokonalovali v  tom, co mají nejraději, aby se věnovali svým koníčkům s láskou a pořádnou dávkou vytrvalosti. Aby jejich koníček byl prostředkem jejich budoucího výdělku, aby si uvědomili, že se mohou živit tím, co je baví, jen v tom musí být hodně dobří. A to je právě důsledek toho rozvíjení sebe samých a vytrvalého úsilí uspět.

Dvěma z přítomných také pomohl ke splnění snu. Prvním z nich byl žák 1. ročníku oboru Zahradník Pavel Havlík, kterému poskytl mikrofon a Pavel ve své premiéře do něj zpíval pro cca 140 členné publikum. Po ukončení mu ještě Neny poskytl kontakt na kamaráda hudebníka, který by Pavlovi mohl poskytnout v jeho tvorbě cenné rady. Druhým byl Petros Barmpakas, žák osmé třídy ZŠ, na kterého jeho spolužáci Nenymu přiznali, že beatboxuje. To znamená, že pomocí dechu, jazyka, tváří a krčních svalů vytváří zvuky v rytmu hudby. Petros to zvládl naprosto bravurně, i když přiznal, že jeho největší obecenstvo, do této doby, byli spolužáci ve třídě. Do jeho beatboxování Neny zarappoval, a tak společně dotvořili skvělé dílo. A tohle vše, povídání o svém životě, o své životní cestě, prokládal Neny svými songy.

Neuvěřitelně úžasná mi pak přišla zpětná vazba mnoha našich žáků. Někteří si z tohoto setkání vzali to, že je potřeba se vrátit s láskou ke svým koníčkům, někteří si z toho vzali to, že v životě se mohou ocitnout na mnoha křižovatkách a v ten moment je potřeba si uvědomit, že vždycky může být ještě hůř.

                                                                                                                                                             PhDr. Petra Manišová

Střední vinařská škola Valtice,
příspěvková organizace

Sobotní 116, 691 42 Valtice

 • Identikátor školy 
  REDIZO / IZO: 600 014 177 / 110 251 059
 • Právní forma: příspěvková organizace
 • IČO / DIČ: 606 80 318 / CZ 606 80 318
 • Spojovatelka: 
  519 352 402, 519 352 583, 519 352 594
 • Fax: 519 352 221
 • info@svisv.cz

rozvrh hodin