SVISV

Košt rodičovských vín 2018

KOŠT RODIČOVSKÝCH VÍN

Dne 14. 2. 2018 proběhl na naší škole košt rodičovských vín, akce velmi úzce spjatá s plesem, který vždy pořádají třetí ročníky. Letošní košt proběhl nově v moderních, zrekonstruovaných prostorách Centra excelence na ulici Sobotní, v rámci sedmi pětičlenných komisí, které hodnotily 309 vzorků vín věnovaných pro tuto příležitost mnohými zdejšími i vzdálenějšími vinaři, jimž všem patří velké poděkování. Hodnocení probíhalo moderní elektronickou formou. Šampionem výstavy za bílá vína se stalo Chardonnay VZH 2015 ze ZD Němčičky, šampionem výstavy za růžová vína se stal Cabernet Sauvignon, moravské zemské víno, 2017 z Vinařství Buriánkovi a šampionem výstavy za červená vína se stalo Cuveé Zw+Fr 2016 z Vinařství Proda. Za velký úspěch v rámci naší školy považujeme zlatou medaili, kterou získali za svůj mikrovzorek – Frankovka Rosé 2017 studenti 3. A. Studenti třetích ročníků velmi děkují všem předsedům degustačních komisí, degustátorům a hlavně také všem, kteří vzorky do školní degustace věnovali.

PhDr. Petra Manišová

košt1

košt2