SVISV

Exkurze 2.A ve Velkých Pavlovicích

Exkurze 2.A ve Velkých Pavlovicích

Ve středu 1.11. 2017 jsme společně s ing. M.Jíchou a ing. T.Javůrkem navštívili 3 vinařství ve Velkých Pavlovicích - Vinium, rodinné vinařství Mikulica a Šlechtitelskou stanici vinařskou.

 

VINIUM

Tento podnik je v současné době jedním z největších výrobců tichých vín v ČR. Absolvent Martin Dubina, který roku 2008 úspěšně odmaturoval, nás celou dobu provázel celým areálem. Měli jsme možnost vidět mechanizaci na odzrnění, lisování, nádoby na kvašení i samotné sklepy. Vinium se zaměřuje na mnoho odrůd. Z bílých odrůd je to Aurelius, Hibernal, Chardonnay, Irsai Oliver, Kerner, Lena, Müller Thurgau. Z červených odrůd to jsou odrůdy Agni, André, Ariana, Blauburger, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon.

 

VINAŘSTVÍ MIKULICA

Je to malé rodinné vinařství dalšího absolventa naší školy – Petra Mikulici. Toto rodinné vinařství funguje od roku 1993. Snaží se zachovat co nejvyšší kvalitu vína a hospodaří na 4 ha vinohradů.

Dozvěděli jsme se, že vinařství se stále více rozvíjí a to tak, že budují další nové sklepní prostory, se současnou modernizací těch původních.

Po prohlídce jsme se přesunuli do degustační místnosti, kde jsme měli možnost odegustovat některá z nabízených vín.

 

ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ

I zde nás přivítal absolvent – tentokrát Libor Jestřáb.

Po vyslechnutí historie, významu ŠS a prohlídce areálu jsme se přesunuli do penzionu André, kde se nachází sklepy a vinotéka. Sklep je vybudován ve skále a uchovávají se zde vína, která jsou i 50 let stará. Zde proběhla naše poslední ochutnávka vín. Zajímavostí na této vinotéce je i to, že zde nenabízejí pouze vína, ale i hroznové limonády a šťávy, sirupy, džemy, medy a další produkty zde vyrobené.

Exkurze se nám velice líbila hlavně proto, že jsme se dozvěděli plno nových a zajímavých informací, které se nám budou hodit v našem profesním životě.

Tímto bychom chtěli za vše těmto absolventům Střední vinařské školy poděkovat.

Za 2.A Tereza Machalová

 

Exkurze1

Exkurze2

Exkurze3

Vinařství Mikulica

 

Exkurze4

Exkurze5

Exkurze6

Šlechtitelská stanice vinařská

Exkurze7

Exkurze8

Exkurze9

 Vinium