SVISV

Soutěž v řezu 2017

SOUTĚŽ V ŘEZU RÉVY VINNÉ

Dne 31. 1. 2017 proběhlo ve vinici Střední vinařské školy Valtice školní kolo tradiční soutěže v řezu révy vinné. Tohoto kola se zúčastnily i další partnerské školy ze Znojma, Rajhradu a Klobouk u Brna.

Soutěžící ze třetích a čtvrtých ročníků bojovali ve vinici osázené odrůdou Frankovka. Pravidla byla pro všechny stejná, tj. za dobu 25 minut pořezat 25 keřů, aniž by se dopustili trestných bodů. Hodnotila se tedy nejen rychlost, ale i kvalita a čistota řezu.

První místo v kategorii chlapců získal Dominik Lozart ze 3. A, druhé a třetí místo obsadili studenti ze Znojma – Libor Procházka a Patrik Šubrt. V dívčí kategorii získala první místo Patricie Macková ze 3.Z, druhé místo obsadila Kateřina Jelínková ze 4.A a třetí místo Klára-Anna Tomková ze 4.A. Uznání si ale zaslouží všichni zúčastnění.

Velký dík patří zejména sponzorům, kteří obdarovali nejlepší účastníky pěknými cenami, a to firmám BS Vinařské potřeby z Velkých Bílovic a Bahco-nářadí, zastoupenou ředitelem panem Ing. Konečným, Moravíno, Vinařství Petr Procházka a Chateau Valtice.

PhDr. Petra Manišová

 

reý 117

rez217

rez317

rez417

rez517

rez617