SVISV

Soutěž v řezu révy 2016

SOUTĚŽ V ŘEZU RÉVY

Ve středu 27.1.2016 se na naší škole uskutečnilo tradiční klání v soutěži v řezu révy vinné. Zúčastnilo se jí celkem 59 studentů. Letos se však startovní listina rozšířila i o účastníky pozvaných partnerských škol, a to z Mělníku, Klobouk u Brna, Rajhradu, Znojma, slovenské Modry a rakouského Mistellbachu.

Po velké diskuzi se soutěž oproti minulým ročníkům přizpůsobila pravidly MČR v řezu révy. Řez probíhal na školní vinici, odrůdě Veltlínské zelené, stáří výsadby bylo 12 let. Soutěžící měli za úkol zvládnout úsek o 25 keřích v časovém limitu 30 minut s tím, že nemuseli vytahovat réví z drátěnky. Hodnotila se zejména čistota a kvalita řezu, výběr plodného dřeva a očištění tažně a kmínku. Čas sloužil pouze jako vedlejší kritérium v případě rovnosti bodů.

V kategorii chlapců zvítězil zástupce naší školy, žák 4. ročníku Jakub Holacký, druhé místo obsadil jeho spolužák Ondřej Tichý a na třetím místě skončil Tomáš Vintrlík z Rajhradu.

V kategorii dívek uspěla studentka Katarína Pečivová ze slovenské školy v Modre, druhé místo brala zástupkyně naší školy Monika Opršalová ze 4. ročníku a jako třetí se umístila její spolužačka Nikola Dolečková. Uznání a slova pochvaly nicméně patří všem účastníkům.

Bylo to velmi příjemné dopoledne a nezbývá než doufat, že příští ročník proběhne v podobném duchu a podaří se nastartovat zajímavou tradici v setkávání studentů v této krásné disciplíně.

Velký podíl na atraktivitě soutěže patří také sponzorům, zejména firmám BS vinařské potřeby, s.r.o. a EICA Znojmo, s.r.o.

Ing. Oslzlý

rez1

rez2

rez3

rez4

 

rez5