SVISV

Návštěva pana prezidenta

Naši školu navštívil pan prezident

Posledních 14 dní jsme všichni žili nadcházející návštěvou pana prezidenta, který přijel 27. 1. 2016, aby nejprve podebatoval v ředitelně o připravovaném vinařském zákoně, a poté se zúčastnil diskuze se studenty naší školy.
O návštěvě jsme věděli zhruba 14 dní předem, a tak byl čas se na ni náležitě připravit. Znamenalo to samozřejmě nejen vyzdobit školu, což si vzala za své mistrová odborného výcviku Božena Fialová s žákyněmi druhého ročníku oboru Prodavačka/aranžérka květin, ale také Ivana Hřibová, která chystala ředitelnu a svoji třídu pro přijetí a pohoštění pana prezidenta i celého hradního protokolu. Paní ředitelka zařídila krásný a hodnotný dar, jímž naši krojovaní studenti v závěru diskuze pana prezidenta obdarovali.
Se studenty jsem o nadcházející návštěvě diskutovala celých čtrnáct dní, řešili jsme otázky, které by mohli panu prezidentovi položit, zabývali jsme se mnoha tématy a otázky spravedlivě rozdělili mezi studenty všech ročníků. Velkou smůlu měli studenti třetího i čtvrtého ročníku oboru Vinohradnictví, protože ve stejnou dobu, kdy probíhala návštěva hlavy státu, se konala také soutěž v řezu.
Pan prezident celou diskuzi zahájil humorným proslovem a nechal studenty, aby se tázali. Miloš Zeman je přesně takový, jak o něm tvrdí jeho příznivci – lidový prezident. Celou diskuzi, které se včetně novinářů zúčastnilo téměř sto lidí, si můžete přečíst na:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ceska-televize-To-je-jedna-z-poslednich-bast-TOP-09-Zeman-usedl-pred-studenty-a-opet-bylo-veselo-419179

Pro všechny zúčastněné byla návštěva hlavy státu velkým a nezapomenutelným zážitkem.

PhDr. Petra Manišová

prezident1

prezident2

prezident3

prezident4

prezident5prezident6

prezident7

prezident8