SVISV

Anglický den 2015

Na Vinařské škole ve Valticích se konal Anglický den

Symbolickou tečkou za letošním školním rokem byl Anglický den s podtitulem Škola hrou, který uspořádali studenti Střední vinařské školy ve Valticích. Ve svých vystoupeních se všichni zúčastnění s nadšením zhostili svých rolí v různých scénkách, s chutí si zazpívali písničky známých hudebních skupin, např. Nickelback, Simple Plan a dalších a předvedli, že jsou také zdatnými muzikanty.

Všichni účinkující upozornili na svůj herecký i komediální talent ve scénkách, při nichž se publikum dovědělo např., jak lze vyřešit vážný pracovní problém ve firmě, jak nedobrovolně utéct z vězení po odpykání trestu, jak může dopadnout únos letadla či jak by neměl vypadat pracovní pohovor. Pomyslnou třešničkou na dortu byla divadelní hra Hamlet od Williama Shakespeara. Hlavní postavy potkává poněkud jiný osud, než je všeobecně známo. Tato literární klasika byla totiž pojata jako fraška, což poskytovalo prostor pro vtipné dialogy a humorné situace.

Během celého programu panovala v sále skvělá nálada. Publikum se výborně bavilo, což dávalo najevo bouřlivým potleskem. Anglický den byl úspěšnou akcí, při níž strávili příjemné chvíle jak všichni studenti, tak jejich učitelé.

Mgr. Danuše Oríšková

Anglický den 1

Anglický den 2

 

Anglický den 3

Anglický den 4

Anglický den 5

Anglický den 6

Anglický den 7

Anglický den 8