SVISV

Flora Olomouc 2015

Exkurze aneb tentokrát až do Olomouce

Čtvrtek 23. 4. 2015 začal na Střední vinařské škole nezvykle. Žáci 3. ročníku oboru Vinohradnictví a 1. ročník oboru Prodavačka - aranžérka květin a oboru Zahradník, doplněni třídou Agropodnikání, vyměnili učení v lavicích za výjezd na exkurzi jarní výstavy Flora Olomouc.

Odjezd byl organizován společně autobusem pod dohledem čtyř členů pedagogického sboru. Olomoucké výstaviště nás uvítalo velkým množstvím lidí, stánků, zvuků, prodejních stolů a roztodivných vůní připravujících se dobrot, kterým nebylo lehké odolat. Hlavní pavilón upoutal opět, jako již tradičně, nesčetným množstvím květin, aranžérským umem a nápady. Skleníky tradičně lákaly návštěvníky exotickými exponáty a další pavilóny novinkami ze všech možných podnikatelských oblastí.

Počasí bylo nádherné a díky rozlehlosti areálu bylo možné si vychutnat i poklidná místa parku. Ti, které unavil hluk a až přemíra prodejců a nabízeného zboží, zvolili místa ještě poklidnější - zamířili do olomouckých kostelů a chrámu, kde byly k vidění nádherné vazby a kytice. V těchto slavnostních místech krása a elegance vazeb vynikala a kompozice květin udivovaly svojí nádherou více než kdekoli jinde. Po čtyřech hodinách prohlížení, obcházení, pozorování a vybírání potěšení žáci i učitelé, ověšeni taškami s nakoupenými květinami a stromky, spokojeně a unaveně dorazili k autobusu a po pohodové jízdě do svých domovů. Věřím, že mnozí nevydrželi a po nezbytné přestávce spěchali s novými rostlinnými miláčky ihned na své zahrádky.

Ing. Miroslava Tomková