SVISV

Charitativní sbírka

Charitativní sbírka pro Šimonka Chodura

Na konci každého kalendářního roku si většina z nás dělá resumé událostí, které se v průběhu uplynulých měsíců udály. Zamýšlíme se nad tím, zda jsme udělali vše, co bylo v našich silách proto, aby nejen náš vlastní život byl krásný a spokojený.... V tomto období, kdy se blíží Vánoce, a tudíž čas lásky, pohody a rodinných setkání, jsou všichni lidé zjihlí a ochotní vykonat dobrý skutek. Právě proto se studenti 2. AB, 3. AB a 4.A v průběhu měsíce prosince rozhodli, že symbolickou částkou přispějí na dobrou věc. Jednalo se konkrétně o přispění finanční částky na speciální konstrukci do osobního vozidla, tak aby se dal přepravovat postižený Šimonek autem i s invalidním vozíčkem.

Šimonek Chodur je devítileté dítě Pavlíny a Jiřího Chodurových z Jakubčovic, má Lennox-Gastautův syndrom, jednu z nejtěžších forem epilepsie. Ve svém věku je na mentální úrovni šesti měsíčního dítěte, i když fyzicky odpovídá velikosti svých vrstevníků.

Sbírku jsem vyhlásila začátkem prosince a velmi mile mě překvapil přístup všech studentů. Někteří jednotlivci přispěli i částkou mnohonásobně přesahující symbolickou dvacetikorunu. Jednou z takových byla Andrea Tučková z Břeclavi, která informaci o sbírce předala svému příteli Janku Gargalíkovi a společně přispěli částkou Kč 3.000,- ☺. Andrejka se předávání sbírky rodičům Chodurovým, která proběhla 14. 12. 2014 v prostorách právě finišující vánoční výstavy, jež uspořádala naše škola v hale školního hospodářství na ulici Střelecké, zúčastnila coby fotografka. Sbírku předala osobně paní ředitelka Ing. Ivana Machovcová. Oslovila jsem také své kolegy a celková částka za školu byla Kč 7.000,-.

PhDr. Petra Manišová

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po předání částky Pavlíně a Jiřímu Chodurovým nám přišel e-mail.....

„Děkujeme, hlavně za Šimonka všem užasným lidičkám, kteří mají srdce na pravém místě a to žákům Vinařské střední školy Valtice.
Děkujeme PhDr. Petře Manišové a Ing. Ivaně Machovcové za uspořádání sbírky, jejíž výtěžek bude použit na pořízení plošiny do auta.


Jsme nesmírně šťastní a mile překvapení, že v téhle divné době plné zloby a závisti existují lidé, kteří chtějí pomáhat.MOC VÁM VŠEM Z CELÉHO SRDCE DĚKUJEME A MOC SI VAŠÍ POMOCI VÁŽÍME!S pozdravem a přáním klidných vánočních svátkůRodina Chodurova"