SVISV

Amatérská filmová soutěž

CELOSTÁTNÍ KOLO AMATÉRSKÉ FILMOVÉ SOUTĚŽE

ZLATÉ SLUNCE ÚSTÍ NAD ORLICÍ 

Dne 13. 6. 2013 se studenti 2. B – oboru Agropodnikání, jmenovitě Tomáš Brabec, Katarína Kováčová, Michaela Budlanská a Lucie Pavlíková spolu s pedagogickým dozorem PhDr. Petrou Manišovou zúčastnili Celostátního kola amatérské filmové tvorby – soutěže Zlaté Slunce v Ústí nad Orlicí.
Celý den jsme sledovali zajímavé počiny různých tvůrců – rozmanitého věku již od 10 let až do 19 let. Soutěž byla rozdělena na dvě věkové kategorie – pro základní školy do 15 let a pro střední školy od 16 – 19 let. Obě tyto kategorie obsahovaly několik subkategorií – hraný film, animovaný film, videoklip, experiment a dokument/reportáž. My jsme reprezentovali naši školu s filmem natočeným loni v září a říjnu – dokumentem o škole – Co neodmyslitelně patří k Valticím? Bylo nám velkou ctí převzít si osobně Čestné uznání za náš první natočený film.
Věřím, že tento film byl prvotinou, která studenty naší školy nadchla a budou se filmování věnovat i v dalších letech.
 PhDr. Petra Manišová